Imam problem sa Giardia lamblia Pio sam orvagil 400 2 nedelje I nema pomaka Zanima me šta vi predlazete

    Odgovoreno: 20. 03. 2024.
    • uvek preporučujem samo ono što piše u referetnim vodičima dobre prakse, pa tako je za G. lamblia, lek izbora tinidazol jedna doza od 2g, alternativa je metronidazol 3x250mg dnevno. 5 dana, a u slučaju uporne infestacije, quanacrine 3x100mg, 5 dana, ili paramomycin 10mg/kg telesne težine, 3x dnevno, 21 dan