Poštovani doktore, zapušen mi je nos, bol u predelu sinusa, umor, kašljem, nemam temperaturu. To traje prosle nedelje od utorka prosle koje sam prvo pokušao da sam lečim defrinolom forte do petka. Onda više nisam mogao i nije mi bilo bolje. U subotu sam otisao do lekara. Dat mi je antibiotik Sinacilin. Pijem ga 4 dana već i sutra cu zavrsiti terapiju. Samo ja se ne osećam nešto preterano bolje. Nije mi više crveno grlo i manje sam umoran. Nos mi je još zapušen i glava me pomalo boli u predelu sinusa. Ovo vam kazem zato sto znam da mi je Sinacilin dat često kad sam bio mali pre 20 i kusur godina i postao sam mozda otporan na njega Da li cu trebati da popijem i drugu kutiju ili ce simptomi sto i dalje imam da prodju sami od sebe? Hvala na odgovoru. Pozdrav!

    Odgovoreno: 23. 02. 2024.

Komentari na pitanje: #222707

    • Nikola Stanković 23. 02. 2024.

      Hvala na odgovoru doktore Jevtoviću. Samo da Vam još kažem da sam bio do lekara na kontrolu i rekao ovo sto sam i Vama da mi nije bolje i dobio samo Defrinol forte 3 X 1 i sirup Levopront 3 X 1. Vi kažete Amoksicilin, kolega Defrinol forte. Meni ništa posebno nije bolje od antibiotika Sinacilin, Defrinol ranije ništa nije sprečio da ne dođe do antibiotika. Šta dalje? Da li Amoksicilin mogu ovako da kupim? Da li da pokušam sa nekim lekovima poput Rinasek umesto Defrinola ili nesto slično? Da li da potražim neki lek protiv sinuzitisa poput GeloMirtol forte, Cinabsin, Sinupret, Sinulan forte, Rilectus? Da li je moguće da se bude rezistentan na neki lek, pa mi Sinacilin nije delovao? Hvala još jednom na odgovoru. Pozdrav, Nikola.