Krajem avgusta sam imao oralni sex sa devojkom koju trenutno nisam u mogucnosti da pitam da li ima hiv ili neke druge bolesti i da li bi se testirala, uglavnom, nedelju dana nakon toga zaboleo me desni krajnik, dobio sam penicili 800 000 (8 komada), malo se smirilo da bi opet otekli i da bi mi se pocetkom oktobra javile prve zlezde, najpre na desnoj strani. U pocetku nije bolela, posle je pocela da boli, da bi se posle pojavile i na levoj strani, ujedno su se vratili i problemi sa grlom. Test na hiv radjen negativan. Potom sam popio Pancef, pa Klindamicil (mislim da se tako zove) i dalje isto sa krajnicima i zlezdama (krajnici jako crveveni, zlezde otecene). sledeci test na hiv radjen 1.dec i opet negativan. Ujedno je taj datum bio i poslednji dan kada sam popio poslenji Klindamicil. Od tada do danas nisam pio nikakve lekove. Poslednji test na hiv 19.dec. Od pocetka junuara su mi se smirile zlezde, ali i dan danas se ne zna uzrok svega toga, ujedno su mi se pojavile zlezde i na prepona, bolovi u abdomenu, najvise na levoj strani, u predelu slezine.Nemam temperaturu, bar do danas (ali se nadam da je to samo od stresa), radjen brisevi, EB virus,,,sve negativno, Da li ima jos neki test koji bi trebalo da uradim? I interesuje me koliko su ti lekovi i injekcije mogle eventualno da uspore nastanak antitela od hiva, pa da od kraja avgusta do 19.dec (skoro 4 meseca) ta antitela nisu mogle da se stvore. naravno icu sledece nedelje na hiv test, ali sada sam stvarno zabrinut, jer pre poslednjeg testa nisam imao ovakve bolove u stomaku i cak mi se pre nekoliko dana pojavio neki otok na zadnjoj desnoj strani vrata....mislim da sam pre poslednjeg testa imao oslabljen imunitet i da su antitela imala prilike da se razviju (ukoliko sam se zarazio), jer koliko znam zavisi sve od jacine imuniteta, a s obzirom da sam se sve vreme lecio od necega, imao i kijavicu i sve sto je prati. pozdrav

    Odgovoreno: 12. 02. 2009.
    • rizik j io relativno mali, ali je ipak io rizik. Za sada bedljivo nije HIv u poutanju. Trebalo bi uarditi i HIV antigen, uz antitela za svaki sluačaj. Nemate povišenu temperaturu, šro ne znači mnogo. Ako su se uvećane žljezde povukle, osećate se zdarvi, onda i nije posebno važno koji j virus, osim HIV, bio u pitanju. Antibiotici su verovatno bili suvišni.