Poštovani,
    molio bi Vas ako bi mogli da mi objasnite: Šta je to citomegalovirus? Kako se dobija? Kako se leči? Kako utiče na trudnoću?
    Hvala,
    Nenad Bubanj.

    Odgovoreno: 09. 02. 2009.
    • Virus iz porodice herpes virusa, a stiče se bliskim kontaktom i putem krvi, kao i transplantacijom organa. Većina sksualno aktivnih ga stekne, ali uglavnom ne izaziva teške bolesti kod osoba sa dobrim imunitetom ( samo povišenu temperaturu, otok limfnih žljezda i to spontano prolazi; retko su u pitanju teže bolesti), niti se leči.Kod poremećenog imuniteta izaziva teške bolesti i tada se leči ganciklovirom.