Poštovani, Dijagnostikovan mi je 2006 godine hepatitis b slucajno dobrovoljnim davanjem krvi,od 2016 godine pijem terapiju Zeffix.Inace svi parametri Alt,Ast,GGT,bilirubini direktni i indirektni su i pre terapije i posle terapije u granicama normale.Dok hbs ag je bio 2300 COI a sada je hbs ag 4117COI, hbe ag je nereaktivan a hbe at reaktivan 0,01COI. Ultra zvuk jetre je uvek bio uredan.Interesuje me Vase misljenje o daljoj terapiji s obzirom da Zeffix pojem dugo i da i dalje nemam antitela i da li je potrebno odraditi i jos neke analize kao npr hbv dnk? Hvala

    Odgovoreno: 20. 06. 2022.
    • Cil antivirusne terapije hroničnog hepatitisa  B je negativizacija HBVDNK PCR metodom,gubitak HBsAg i serokonverzija(pojava anti-HBsantitela).što se vrlo retko može postići lamivudinom(Zefix). Ttrebalo bi da uzimate tenofovir, po mogućstvu TAF 25 mg dnevno do postizanja željenog rezultata