Poštovani, Dijagnostikovan mi je 2006 god hepatitis b,slučajno dobrovoljnim davanjem krvi,od 2016 godine pijem terapiju Zefix.inace svi parametri Alt,Alt ,Ggt bilirubini ukupni i direktni su u i pre terapije i posle terapije u granicama notmale.Dok Hbs ag na pocetku je bio 2300 COI a sada je Hb ag 4117 COI.Ultta zvuk jetre je uvek bio uredan.Interesuje me Vase misljenje o daljoj terapiji. Hvala!

    Odgovoreno: 15. 06. 2022.
    • Lamivudin (Zefix) je vrlo ograničene efikasnosti, a imajuću u vidu da je cilj lečenja serokonverzija (gubitak HBs Ag i pojava anti-HBs antitela), uz negativaan HBVDNK PCR testom, vi morate da pređete na terapiju tenofovirom (Tenofovir alafenamide (TAF), 25 mg dnevno), do postizanja cilja, po i još oko godinu dana posle