Postovani, potvrdjenom mi je rektalnim brisom da imam kandidu i eserihiju u velikom broju, razlog zbog kog sam radila briseve jeste abnormalan svrab i otok, pijem diflukan, a bakterija je rezistentna na gentamicin, ciprocinal i baktrim, da li je neophodno da pijem antibiotike ili bih mogla samo da mazem mast gentamicina ? Imunitet mi je slab jer sam postila 7 nedelja i strah me je da ne nabuja jos vise kandida. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 05. 2022.
    • oba su nalaza klinički beznačajna( kandida i razne Gram negativne bakterije normalno žive u našim crevima), a analni svrab je najčeđće posledica dečjih glista, entrobius vermicularis, za koju dijagnozu je potreban pregled stolice na jaja parazita