Postovanje! Da li je tacno doktore da postoji kod hepatitisa b dve vrste okultnih infekcija: seropozitivan OBI(anti hbs i anti hbc pozitivni) i seronegativan OBI(anti hbs i anti hbc negativni)? Citao sam na ovom nekom američkom sajtu "Centar za kontrolu i prevenciju bolesti" Hvala Vam, oprostite na vremenu.

    Odgovoreno: 25. 04. 2022.

Komentari na pitanje: #197358

    • Hvala Vam doktore! Da li mi onda savetujete da odradim HBV DNK(PCR) da bi otkrio moguci OBI u tih 20% seronegativnih? Moji markeri su: HbsAg-negativan AntiHbs-negativan Anti hbc ukupni-negativan.