Poštovani dr Jevtovicu, molim Vas za Vaše mišljenje i savjet povodom analiza krvi koje me brinu . Glukoza 6,35 Amilaza 118,62 .Nalazi vadeni zbog bola u stomaku koji je cesto naduvan i sa bolovima .Imam čir na 12 palač. i uvijek zakljuce da je Čir .Brine me i šećer povišen i te Amilaze .Da li je to bezazleno? Eritrociti su mi dosli čak na 5.026 .Znaci li to gustinu krvi kojoj treba razredivanje? Imam Anginu Pektoris ,i inace imala vec taj problem jesenas, tog nekog zgrusavanja krvi , kada sam dobijala injekcije u stomak. Iako mozda,bi ovo pitanje vise bilo za Endokrinologa ili Hematologa ,ali Vi ste stručnjak ,za svaku oblast medicine što se mene tiče,i uvijek odgovorite ,svima.Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 13. 04. 2022.
    • Iako sm infktolog, mogu d vam dam savk,kaolekar opšt prakse.Hiperglikemija ukazuje na insulinsku rezistenciju, ili možda i neregulisanidijabets melitus, a oba stanja zahtevaju pregled kod endokrinologa i twrapiju. Povišena srumska aktivnost amilaza (uz bolove u stomaku) bi mogla da ukazuje na pankreatitis i tu bi dijagnozu trebalo proveriti kod gastroenterologa. Antikoagulansi su obavezna terapija kod obolelih od angine pektoris, zbog čega konsultujte kardiologa