Postovani imam problem i pitanje za vas naime moja beba je vakcinisana BSG vakcinom i HiBG(UFA 20013 samo prvu dozu) vakcinom u prvom mesecu. Medjutim zbog nemarnosti medicinskog osoblja u ZC Gnjilane KiM nije primila vise ni jednu vakcinu a sada ima 9 meseci. Dali bi smela da se vakcinise ostalim vakcinama i dozama i na koji nacin. Unapred zahvalan na odgovoru.

    Odgovoreno: 08. 04. 2022.
    • Vakcinacija  protiv haemophulus influenzae se daje u 3-4 doze, pa bi, vašoj bebi  trebalo još 2 doze u  uzrastu između 12-15 meseci.

      Tokom prve godune života bi još trebalo započeti Di-Te-Per  i vakcinaciju inaktivisanom polio vakcinom. Posle 12. meseca se započinje MMR vakcinacija. Ipak morate odvesti dete u dečji dispanzr, gde će pedijatar odrediti tačan kalendar vakcinacije.