Poštovani Već sam Vam se obraćala po pitanju mog problema. Reč je petostrukom uvećanju enzima jetre pre 17.dana uz visoku temp od 4 dana i nižu temp do 37.4 od nekih 8 dana nakon čega temp 3,4 dana bude u rasponu 37.4 do 38.5. Radjen uzv jetre i abdomena, nalaz uredan. Test na hepatitise B i C negativan. Ks na danasnji dan pokazuje Ast normalan a Alt 41.GGT normalan. Dr ne žele da daju nikakav uput za dalju analizu eventualnog problema sa jetrom. Tvrde da po ks nema potrebe za dalju analizu, a za produženu temp dobijem antibiotik jer osim kašlja, sada i slinavim i imam le oko 11 pa je kao reč o nečemu što se nadovezalo na pređašnje stanje. Savetovali ste me da idem dalje sa analizama, ali naišla sam na zid. Osim ovog stanja sa jetrom, brine me i ova temp.Još jednom molim za mišljenje nakon današnje ks.

    Odgovoreno: 05. 04. 2022.
    • Serusmke transaminaze su sada normlne aktivnosti, nema znakov za oboljenje jetre, to je bio neki nespecifični porast aktivnosti serumskih transaminaza. Broj leukociti od oko 11000 je tek malo iznad normalne vrednosti. Blagi respiratorni simptomi ukazuju na neku virusnu infekciju, koja će spotano proći, više vam nije potrebno laboratorijskih analiza