Postovanje U strašnoj sam dilemi. Sedim već puna 4 dana kući i gorim od temp, do 39.8.Juče me testirali na covid, negativna sam ali dr kaze da moja ks govori bas suprotno. Mislim da i najveća budala može proceniti da se kod mene uopste ne radi o covidu.leukociti su oko 14,fe opalo na 1.3, crp 20 ali su zato enzimi jetre uvećani cak 5 puta. Zanimljivo je da sam isto tako visoku temp koja se nije dala skinuti imala i okt meseca kada sam isto bila neg ali me ubeđivali da po ks imam covid. Ks bila bukvalno isto poremećenih parametara samo što su enzimi jetre bili 2.5 puta uvećani. Nakon kutije essentiale forte N, opali su znatno ali nisam nastavila da pijem nista jer je dr rekla da će se sami sniziti. Na kontrolnoj ks je i Fe bio normalan. Verujem da nešto nije kako treba sa mojom jetrom a da zbog ove frke oko covida sedim i gubim vreme bezveze kući.Trazicu uzv jetre, takav vid pregleda nam je ovde dostupan ali sta i kako dalje kada vidite da ovi medicinari u mom mestu pojma nemaju. Nađite mi spas, molim Vas! Ako ista znaci podatak da sam već 15 godina u braku bez varanja, muž više od 20 god dobrovoljni davalac krvi. Da imam neku zaraznu bolest jetre do sada bi već i on imao, zar ne.Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 03. 2022.
    • 5x uvećane serumske transaminaze su vrlo nespecifični znak, tek 10x povišene su kriterijum za akutni hepatitis. A da li mate neku bakterijsku infekciju, teško je proceniti, bez detaljnog fizikalnog pregleda, kompletneh laboratorijskih rezultata-idite kod infektologa u vama najbližu tercijalnu zdravstvenu ustanovu