Postovanje, moje ime je Andjelka i imam 27 god. Već 4 i po mjeseca pijem tuberkulotike (izonijazid i rimfapicin poslednja 2 mjeseca) Nedavno sam imala medikamentozni prekid trudnoće. Do sada grudni kos me bolio par puta na promjenu vremena a poslednja 3 dana me boli učestalo, dr je poslušao pluca i čista su. Nalazi svi uredni, nijedno odstupanje, radjeni prije nedelju dana. Prije mjesec dana izasli su mi limfni čvorovi, snimljeni su i reaktivni su, da li je moguće od moje bolesti ili tuberkulotika!? I da li je normalno da pluca još bole? Hvala Vam puno.

    Odgovoreno: 25. 03. 2022.
    • tuberkuloza se posle prva dva meseca intenzivne terapije s 4 leka, leči još 18 nedelja sa 2 leka, koje vi sada uzimate- siptomi će potpuno nesta ti do kraja lečenja. a upala limfne žljezde u nekoj regiji tela je pojava poznate kao škrofuloza