Poštovani doktore,

    U avgustu mi je dijagnostifikovan koksaki virus. Imala sam jaku simptomatsku infekciju. Urađene su analize na Institutu Torlak. U prvom serumu su titri bili CB4 1:1024, a u drugom CB2 1:64 i CB4 1:1024, a ostali tipovi 1:16. U trećoj, poslednjoj analizi koju su mi uradili je titar CB2 1:32, CB4 1:512. Dakle, titri polako opadaju. Znači li to da organizam stvara antitela i bori se sa virusom i mogu li očekivati u narednom periodu da sve vrednosti budu 1:16, odnosno da virusa više nema? Od simptoma imam zamaranje, pojačano lupanje srca i bolove u grudima nalik na epidemijsku pleurodiniju. Urađen je skener grudnog koša i srce i pluća su za sada u redu. Treba li to zapaljenje mišića grudnog koša posebno tretirati lekovima ili će proći samo od sebe? Hvala vam na odgovoru.

    Odgovoreno: 03. 03. 2022.

Komentari na pitanje: #195339

    • Ivana Stanković 12. 03. 2022.

      Hvala vam. Prema Vašem iskustvu, kada se može očekivati ozdravljenje? Tegobe traju od jula/avgusta 2021. godine. Koliko traje period inkubacije ovog virusa? Da li je koksaki izlečiv, da li če potpuno napustiti organizam posle nekog vremena i više se neće vratiti? Može li se koksaki javiti nakon vakcinacije protiv kovida 19? Unapred se zahvaljujem na odgovorima.