Poštovani,

    Pišem za oca koji je rođen 1957.godine. 2011. mu je dijagnosticirana KLL (kronična limfocitna leukemija). Nalazi tijekom godina i opće stanje nije zahtjevalo liječenje. Najveći broj leukocita mu je bio oko 20000. Tijekom toga perioda razvio je COPB (Stupanj b) , imao je nekolike upale pluća, koje nisu bile komplicirane i uzimanjem antibiotika su izliječene. 2020 godine mu je dijagnosticirana Bruceloza gdje je došlo do komplikacija i pojave apcesa u spinalnom kanalu, imao je ogromne bolove i nije mogao na noge se osloniti. Završio je na infektivnom odjelu u Mostaru,gdje je bio 20 dana i poslat na kućno liječenje koje je trajalo godinu dana. Zadnjim magnetom u 8 mjesecu apcesa više nema te mu je prekinuta terapija. On se općenito osjećao dobro, kretanje mu je malo ograničeno i duži hod naporan i umori se. Problemi su počeli 8.2. 2022. Vadio je krvnu sliku i imao je blago povišen CRP (7,4). Bio je prehlađen,kašljao je. Za par dana se pojavila temperatura koja varira od 37.5 do 38.6. pretjerano znojenje, drhtavica po noći, bol u predjelu sinusa i glave,bol u vratu(sada je nema),umor,iscrpljenost,pospanost,gubitak apetita.. daljnjim pretragama RTG pluća i srca je uredu, crp je bio isti.. no temperatura je i dalje bila prisutna. Ima 4 dana slikao je sinuse i pokazali su upalu na obje strane, doktorica je propisala 2 kutije klavocina. Temperatura se i dalje javlja. Danas (28.2.) radio je diferencijalnu krvnu sliku,koja pokazuje da je CRP skočio na 21,4 leukociti pali na 7. U tijeku njegove bolesti diferencijalna slika nikada nije bila uredu,sada je sve u normalnim vrijednostima.. zanima me uz povijest njegove bolesti bruceloze jeli moguće da se mogu javiti neke posljedice, je li preporučljivo da se javi svome liječniku infektologu. Treba na kontrolu svom hematologu 3.3. 2022. Znam da sam stavila previše informacija samo da Vas uputim u njegovo sveopće stanje.

    Željno iščekujem Vaš odgovor.

    Ivana Žilić

    Odgovoreno: 01. 03. 2022.
    • brucelozni spondilitis/spondilodiscitis se leči kombinacijom gentamicin/doksiciklin/rifampicin tokom 3 meseca. Ova sadašna epizoda je možda bio blaži covid, Hronična limfocitna leukemia se dugo leči, o čemu će hematolog odlučiti