Poštovani, vec dva mjeseca imam promjene na jeziku, izgledaju kao tackice (papile) koje vec postoje na jeziku samo su uvecane na kraju jezika i sa obje strane jezika, takodje pri kraju jezika, i kruzici po povrsini jezika koji su glatki i blago udubljeni i koji iz dana u dan nestaju i pojavljuju se na drugom mjestu na jeziku, pri vrhu jezika sa obje strane imam blage otekline koje su bijele boje. Radio sam bris grla i jezika i nalaz je uredan. S obzirom na to da sam mjesec dana prije pojave ovih promjena na jeziku imao visoku temperaturu i crp od 153 i leukocite 20,2 sve to u dva dana, nakon toga sam osjecao jako bolove na dodir kod grla i ukocen vrat ali nisam imao problema sa gutanjem, koristio sam ospen 1500mg 3x1.S obzirom na to da su mislili da je to posljedica tog antibiotika koristio sam Nistatin kapi koje nisu pomogle. Jos jedna informacija, imao sam nezasticen oralni odnos nekoliko dana prije dobijanja temperature i gore navedenog. Na sta Vi sumnjate da je i na sta bih trebao da se testiram? Unaprijed zahvalan!

    Odgovoreno: 09. 02. 2022.
    • Pomalo mi liči na infekciju s HPV(humani papiloma virus), koa se može dijagnostikovati samo PCR tehnikom ,koa se uglavnom ne radi u običnim privatnim laboratorijama, samo u referentnoj na Medicinskom fakultetu, a možda ipak da uradite i test na HIV antigen/antitela(Combo test)

Komentari na pitanje: #194416

    • Ivan Perusic 11. 02. 2022.

      Odradio sam na HIV ag/ab Combo i pise da je 0.270 Nereaktivan, a referentnost je manja od 1. Znaci li to da nemam HIV?