Postovanje doktore! 2006 godine sam imao rizican odnos a od pre dve godine sam uocuo tamniji urin, temperaturu koja bude pa prodaje i tako ukug. Otisao sa u "konzilijum" laboratoriju(pre 2 godine)da se testiram: HBs ag-negativan Anti Hbs-negativan Anti Hbc ukupni-negativan. Anti HCV -negativan. Jako sam uplašen vezano za infekciju Hepatitisom b... Da li da radim Jos neke detaljnije pretrage u vezi hepatitisa B?

    Odgovoreno: 08. 02. 2022.
    • nie potrebno ništa više raditi, a akutni hepatitis podrazumeva serumsku aktuvnost ALT 10x iznad normalne vrednosti, dok je kod hroničnog hepatitisa serumska aktivnos ALT nkoliko putaveća od normalne, a često i invrerzna aktivnost ALT/AST, što verovatno nemate

Komentari na pitanje: #194396