Dobar dan imam 23 godine, već sam vam pisao u vezi nečeg drugog pa me zanima mišljenje u vezi sa ovim. 31.12.2021. Sam bio malo prehlađen curenje iz nosa je bilo prisutno i blaga malaksalost. Posle 3 dana curenje je prestalo ali se kašalj javio. Tom prilikom sam odradio krvnu sliku sve je bilo uredno. Međutim taj kašalj se i do danas održava i to uglavnom noću, i zna ono da potraje taj nagon 15-20 minuta sa prekidima. U toku dana se javi kašalj ali više ono u vidu kašljucanja. 25.01.2022 sam opet odradio krvnu sliku kompletnu i sve je bilo u redu. Prilikom kašlja nemam bolove u grudima, nemam gubitak daha, nisam malaksao niti imam problema prilikom šetnje ili da radim bilo šta. Kod nas ne rade one briseve iz nosa i grla pa mi je dr. dala da pijem panklav jednu tabletu dnevno. Zanimam me vaše mišljenje u vezi sa navedenim, šta bi moglo prouzrokovati ovaj kašalj? Čitajući vaše odgovore naišao sam na magareći kašalj, ali na netu piše da su napadi baš jaki i da se dešavaju i po 15 u toku dana, kao i da bi se u krvlnoj slici nešto primetilo pa me ovo stanje na to ne asocira. Plašim se da odem opet u kovid ambulantu jer na pregledu bude preko 200 čoveka koji su pozitivni pa da ovo stanje još dodatno ne pogoršam, šta bi ste me vi savetovali da uradim?

    Odgovoreno: 08. 02. 2022.
    • Panklav ne može nikako da pomogne, uzročnik upornog kašl je ili neki virus(za koi nema specifične terapije) ili Bordatella pertussis, ili Bordatella parapertussis, a leći se azitromicinom, prvog dana 1x500mg, a potom još 2-5 dana po 1x250mg dnevno