Postovani beba stara pet meseci , nakon desetodnevnog proliva pocetkom meseca javlja se osip i crvenilo na koži , kako ne prolazi mesec dana , uzeta je stolica na analizu gde je utbrdjeno da beba ima salmonelu, terapija probiotik i amoksicilin , detetu se osip pogoršava , vodjena i kod dermatologa i pedijatra. Uradjena kompletna biohemija , rezultati su u redu. Nisu povisini ni leukociti ni CRP , pedijatar na osnovu nalaza kaze da je dete imalo virusnu infekciju i savet sa infektologom. Sta nam je dalje ciniti ?? Unapred zahvalna na odgovoru

    Odgovoreno: 04. 02. 2022.
    • salmoneloza je fekalo-oralna infekcija, oguće da  neko od ukućana bio infucran. a ospice su,  kod beba, virusne etiologije, načešće, traju kratko i prođu bez posledica. Kada bih video fotografiu, možda bih mogao nešto bliže da kažem, posebno ako dugo traje