Poštovani, Moj tata je covid+, ima 65 godina, temperarura uz febricet koji pije na 4h je oko 37, kaslje sa iskasljavanjem, nema smetnji pri disanju. laboratorijski nalaz normalan,sem crp koji je 17 danas, pre dva dana bio 30, saturacija danas 92, pre dva dana 94. Da li postoji sumnja na upalu pluca, crp se spustio dosta, mada jos uvek ima temperaturu i kasalj? I da li je ova saturacija zabrinjavajuca? Ukupno mu je danas 5. dan od prvih simptoma. Hvala puno. Pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 01. 2022.

Komentari na pitanje: #193806

    • Milorad Zarić 28. 01. 2022.

      Hvala Vam na odgovoru. Rtg pluća je u redu juče je radio, medjutim temperatura je 37,6 danas i crp ponovo 31, uz to ima snizen broj limfocita i trombocita, ne drastično, sniženo gvoždje i feritin. Od danas je na kiseoniku,ima saturaciju 95 . Htela sam da Vas pitam za ovaj crp koji je prvo bio 30, pa 17, pa sad opet 30, da li imam razloga za brigu da se stanje pogoršava? Danas je 7. dan od simptoma. Uz to on je jako preplašen jer je prvi put u bolnici, da li se možda virus ponovo i aktivirao od stresa? Ne mogu Vam tačne rezultate poslati jer su u bolnici. Hvala unapred.