Dobar dan, treba mi pomoc dr infektologa. Imam problem sa sekundarnim sterilitetom, pa smo u procesu ispitivanja problema, radila sam Igm antitela na toxoplazmu koja iznose 0,03 a IGG antitela su 109. Moj lekar je rekao da se konsultujem sa infektologom da vidimo da li to smeta ili ne. I ukoliko je potrebno da zakazemo konsultacije. Hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 27. 12. 2021.
    • Ranije u životu ste, kao i većina odraslih ljudi, stekli infekciju s T. gondii, tako da ste bezbedni u trudnoći. Steći toksoplazmozu u prvom trimestru trudnoće je vrlo opasnoza plod.Ste strane vi ne morate da brinete. Inače, ta infekcia nema nikakve veze sa sterilitetom