Poštovani doktore, javljam vam se drugi put pre ravno jedan mesec sam vam se javila sa dugotrajnim problemom sa decijim glistama koji mi izaziva nesnosan svrab noću, prvo sam pila mebendazol tablete 3x2 nakon 15 dana ponovila i tako 3 ciklusa zadnjih 7 meseci, pomaka nije bilo. Vi ste mi zadnji put rekli da popijem albendazol 400 i nakon 15 dana opet no problem je u dalje prisutan i dalje ih imam i svrbi anus noću. Stolica mi je bila neredovna tako da po preporuci dr pijem Eucarbon tablete. Ovaj problem vucem veoma dugo po mojoj proceni i vise od godinu dana. Zamolila BiH vas da mi kažete sta dalje da radim? Hvala, pozdrav!

    Odgovoreno: 27. 12. 2021.
    • Kod vas su reinfkcie jajima parazita, očigledno problem. Zato s mora temelno i često prati posteljina i veš, kao i lečiti cela porodica. Albendazol je lek izbora, ali ne eliminiše jaja, još deluju i mebndazol, isto jedna doza 100mg, ponovljena za 2 nedelje ili pyrantel pamoate 11 mg/kg (maximalna doza of 1 g) oralno