Poštovani profesore, moj prijatelj je HIV pozitivan od 1999 godine. Na uspešnoj je ARV terapiji. Pre oko 2 godine mu je dijagnostikovan PARKINSONIZAM, i na uspešnoj je terapiji MADOPAROM. Da li PARKINSONIZAM dovodi u vezu sa HIV-om i SIDOM?

    Odgovoreno: 24. 12. 2021.
    • parkisonizm spada u retke neurološke manifestacije u toku HIV infekcije i ima ponajviš veze sa starenjem i genetskim faktorima, a kako je životni vek HIVom inficiranih sve duži, može se i parkinsonizam pojaviti

Komentari na pitanje: #192547