Dobar dan imam 19 godina ,zensko sam i 2 dana sam imala temp najvisa do 38,5 .Osjecala sam umor , i uz to nos mi je curio ,te bi nekad kihala ili kasljala .Ostalih simptoma nije bilo ,a doktorica mi je nakon krvne slike posumljala na mononueklozu i otisla sam izvaditi CMV i dobila sam rezultate da ga trenutno nemam ,ali sam ga nekad prije prebolovala .Ali sam na internetu vidila da mononukleozu ugl uzrokuje EBV pa ne znam moram li i to vaditi.Hvala unaprijed na odgovoru.

    Odgovoreno: 15. 12. 2021.
    • infektivnu mononukleozu izaziva EBV, a simptomi su upala ždrela i otok regionalnih limfnih žljezda na vratu, pa i generalizovana limfadenopatija, uz visoku temperaturu, što vi, izgleda, nemate.Infektivna mononukleoza spontano prolazi, retko je potrebno lečenje