Postovani,imam 30 godina. Dobila sam ovcije boginje,dete mi je prenelo. Zbog temperature u nadlezni dom zdravlja odvili su da me prime na pregled,tako da sam ostala uskracena za neke odgovore na pitanja pa bih pitala vas. Danas je 4 ti dan od izbijanja prve,mene i dalje prati temperatura 38.5-39.3.....spustam je svega do 37.3 i opet krece da raste. Koliko dana traje ta temperatura? Da li smem da se tusiram normalno? Posto su misljenja i za to podeljena,neko kaze ni slucajno da se nepovuku na unutranje organe,jer ipak nisam dete,a neko kaze da smem. Sad ne znam u sta verovati. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 12. 2021.
    • Febrilnost traje dok ne izbiju sve ospice, a to je oko 7 dana. Poželjno je tuširanje, bez trljanja kože, blagim sapunom, shower gel, održavanje kože čistom smanjuje rizik od sekundarnih bakterijskih infekcija.Od antipiretika mogu paracetamol, ibuprofen, izbegavati aspirin. Kontagioznost(zarznost) traje dok sve vezikule ne postanu krastice (kruste)