Dobar dan profesore. Mene zanima da li ima nekih istrazivanja-mišljenja svetskih doktora da vitamini kao što su d,cink, c mogu da služe kao neka vrsta prevencije kod Covida19. Takođe me zanima doktore od čega zavisi da li će se kod nas mlađih 20 god. koji nemamo pridruzenih bolesti razviti teza klinička slika a koji nismo vakcinisani. Jos ovo bih vas pitao pošto imam nizak nivo vitamina d doktorka mi je prepisala vigantol kapi 35 nedeljno ali mi nije napisala da li od jednom da to uzmem ili iz nekoliko dana po određeni broj kapi pa ukoliko ste upoznati sa doziranjem Vi napišiti pošto u uputstvu ne stoji precizno.

    Odgovoreno: 08. 12. 2021.
    • Nema naučnih dokaza da vitamini i minerali značajno utiču na prevenviju, ili lečenje covid19; što se tiče vigantola, pogledajte uputstvo, uz lek. Ipak je najvažnije da se vakcinišete, druge dokazane prevencije nema