Postovani , cerka (17) vec dva meseca ima temperaturu 37,6 . Prvo su joj radjeni krva slika i CRP protein i PCR test . PCR DVA puta negativan , krvna slika sve vreme uredna CRP takodje . Dalje su nas poslali na test na citomegalovirus i Epstajn Bar i negativna je na oba , ali je utvrdjeno da ima antitela na Epstajn Bar i verovali ili ne, sve sto nam je receno je . hmm da to je to, odmarajte . Medjutim, od svih tih analiza proslo je skoro mesec dana i dete i dalje ima temperaturu 37,6 najcesce . Sta nam je ciniti?

    Odgovoreno: 08. 12. 2021.
    • EBV specifična IgG antitela  imaju svi zdravi ljudi, koji taj virus steknu, najčešće do 5. godine života, ili u zrastu tinejdžera (kissing disease), ređe ksnije. Ako devojka ima pozitivna IgM antitela, onda je to znak skorašnje infekcije i može se povetati sa subfebrilnošću, u suprotnom nije EBV uzročnik. Spontano prolazi

      a