Poštovani, Imam infektivnu mononukleozu. Sve je počelo pre 20 dana, kao prehlada, onda upala krajnika, gnojna angina i sada se potvrdilo da sam pozitivna na EBV. Zanimaju me ovi rezultati IgM 3,83 a IgG 10,84 Pošto je meni grlo u boljem stanju, upala prolazi i gnoj se skoro povukao, da li i ovi rezultati znače da virus prolazi? Krvna slika je u redu, samo su blago uvećane slezina i jetra. Od terapije imam samo vitamine c, d i b. Kad bih mogla očekivati sve da dođe u normalno stanje?

    Odgovoreno: 01. 12. 2021.
    • infektivna mononukleoza traje nekoliko nedelja, ali neki pacijenti mogu i posle toga da budu iscrpljeni, to je postinfektivna astenija. Budit strpljivi, ozdravićete. Rezultati, jednostavno rečeno, odgovaraju akutnoj fazi EBV infekcije