Postovanje. Molim za misljenje. Poprilicno samzabrinut.. Odradio sam ultrazvuk abdomena i male karlice. Opis je sledeci: jetra je primerene velicine, u celini nesto hipoehogenija, bez fokalnih lezija, intrahepaticni ž vodovi lako fibrozno izmenjeni, granicne sirine Zucna kesa bez stranog sadrzaja u lumenu Pankreas, slezina,oba bubrega bez pat promena Retroperitonealno i parailijacno obostrano nema pat IgI Mokracna besika bo Prostata 36x24mm Ascita nema Imam 25 godina, i desavalo mi se jedino da bude malo povisen ukupan bilirubin poslednjih par godina..Poslednja dva nalaza krvi govore da je on u granicama ref. Vrednosti. Medjutim radiolog mi nista konratno nije ni rekao.. nabacio da je moguce da su ove promene na jetri rezultat nekog virusa koji je ostavio posledice ili leka i pitao me za transaminaze...Napomenuo je da nije rec o tumorima. Nasao sam rezultate krvi,i transamunaze su uvek bile u granicama tih vrednosti. E sad,zanima me da li postoji mogucnost da je ovo neki od hepatitisa, zutica itd? Unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 29. 11. 2021.
    • nije moguće, hepatitis oćigledno nmate, a jedini patološki nalaz su blago fibrozirani intrahepatični žučni putevi, možda početni holangitis, trebalo bi da odete kod gastroenterologa. u prilogu iz udžbnika o Primary Biliary Cholangitis (PBC)