Imam genitalni herpes već dva meseca. Suprug je nekoliko godina unazad imao ranicu na penisu ali nismo znao da je to herpes. Uglavnom, pre dva meseca se njemu pojavila ranica pa meni nakon tri dana. Primarna infekcija je bila užasna, imala sam i diseminaciju na butini, bolne rane. Koristila sam sistemsku terapiju Aciklovirom i bilo mi je bolje dok sam je koristila, tri dana nakon prekida su se ranice opet pojavile i sve tako u krug već dva i po meseca. Od pre dve nedelje sam krenula da koristim Aciklovir kremu i rane se skroz povuku ali nakon korišćenja se opet jave nakon dva dana. Ja sam dojilja, dojim bebu od 6 meseci i ne znam šta mi je činiti. Ovo je nepodnošljivo i psihički me ubija pomisao da više možda neću moći nikad normalno da živim. Bebu u toku terapije nisam smela da dojim nedelju dana i beba je odbijala dohranu, tako da ja ne bih opet koristila sistemsku terapiju, jer mi ni prvi put nije puno pomogla. Ja sam neko ko se jednom godišnje razboli, nisam nikad imala problem sa imunitetom i pretpostavljam da je dojenje doprinelo slabijem imunitetu ili stres pod kojim sam već duže vreme. Molim Vas za savet, stvarno sam bespomoćna. Ne znam ni koliko dugo smem da koristim lokalnu terapiju Aciklovirom jer dojim bebu. Hvala!

    Odgovoreno: 29. 11. 2021.
    • lokalnu erapiju možete da koristite, ona svakako ne ugrožava dojenje, a možete i hemioprofilaksu aciklovirom, 2x dnevno po 400mg više meseci. aciklovir nij opasan za bebu u toj maloj koncntraciji koa bi bila u mleku