Postovani Dr Tarabar Imam pozitivni naod na Clostridium diff od Jula 2021. Do sada sam dva puta lecena sa Vankomicinom, prvi put 21 dan, vtori put 14 dana. Evo 14 dana nakon druge terapije, naod ja opet pozitivan. Probali smo i Flagyl ali predizvikao mi je veliku dijareu i prekinut je. Sad rezultat je pozitivan, ali su Toxin A i B negativni, Jas imam nekoliko stolica u toku dana, oko 3-4, nije bas proliv, ima konzistenciju, Moje je pitanje, kako da nastavim lecenje? Sta da radim? Kako moze da stupim u kontakt sa vama?

    Odgovoreno: 26. 11. 2021.

Komentari na pitanje: #191420

    • Postovani Prof Jevtovic, Tu imam najvecu zabunu, jer Toksin A I B su negativni, a kad se radi koprokultura i materijal se zasadi na ploci, ondak pokazuje rast C diff. Zatoa i moja najveca dilema, sta da se radi, dali se ovo racuna kao negativni naod koji ne zahteva lecenje? Jer meni su dali drugu dozu Vankomicina i pored vakvog rezultata i ja sam primila. Sad 15 dana nakon druge doze opet dobijam rezultate za Negativni Toxin A I B, ali pozitivna koprokultura. Molim vas, dali ova situacija se racina za bolest i zahteva lecenje? Hvala vam