Postovani doktore, otac mi je pozitivan od juce ... On je vakcinisan fajzerom dve doze u junu. Danas je vadio nalaze i CRP mu je 42(do 5 dozvoljeno) a D dimer 237( do 200 dozvoljeno). I temperatura mu je od 36 do 38 i stalno varira. Doktor kaze da ne treba nikakva terapija. Sta vi mislite? Da li je mozda potrebno nesto protiv zgrusavanja krvi?hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2021.
    • verovatno će bolest,kao  kod  većine vakcinisanih, imati blaži klinički tok; ako nema tegobe, koje bi ukazivale na pneumoniju (suvi kašal, otežano disanje), može da uzima, za sada samo paracetamol za povišenu temperaturu.