Poštovani doktore Jeftoviću,

    Već mesecima osećam stezanje u grudnom košu, nedostatak daha, suvoću očiju, malaksalost i slabost mišića. Temperature nema, pre nekoliko dana javila se samo jednom 37,8 i bol u grlu, što se povuklo uz jedan paracetamol i propolis sprej. U avgustu sam imala blagu jednostranu upalu pluća i tahikardiju, ali se sve to povuklo uz odgovarajuću terapiju kardiologa i pulmologa, Međutim, i dalje su ostale ove tegobe. Šta je uzrok mojih problema? U prilogu vam šaljem rezultat sa Instituta Torlak i zahvaljujem se na savetu.

    S poštovanjem,

    Ivana Stanković

    Odgovoreno: 17. 11. 2021.
    • rezultat visokog titra coxackie B4 specifičnih neutrališućih antitela, koji je stabilno visok, u dva uzorka seruma, samo ukauje da ste nekada imali tu infekciju i ima mali klinički značaj, ili nikakav . Ako imate normlan kardiološki nalaz, onda je taj osećaj stezanja bez posebnog značaja. Suvoća sluznica jejedan od simptoma Sjögren syndrome, relativno česte autoimunske bolesti