Postovani, zdravstveni sam radnik i skoro sam imao povredu na radu ( ubod, pri cemu je HIV i hepatitis b i c status pacijenta nepoznat). Imam par pitanja:

    1. Da li je sigurnije uraditi serologiju ili pcr dijagnostiku na krvno prenosive bolesti?
    2. Koliki je period prozora za HIV at/ag, hbs i anti hcv?
    3. Koju biste mi pouzdanu privatnu laboratoriju u Beogradu preporucili?

    Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 15. 11. 2021.
    • Ako je igla imala lumen (igla za injekcije), rizik postoji. Dovoljno je urditi ELISA test na HBsAg, HIV Ag/At, HCV At, posle oko 2 meseca od rizika. Trebalo je da se vakcinišete protiv hepatutisa B, kao i svi zdravstveni radnici. Možda da odete u Konzilijum