Profesore, potreban mi je vas savet i vase misljenje kako bih znala u kakvom mi je stanju zdravlje. Ustanovljen mi je Epstajn-Barov virus u Novembru prosle godine, tada su vrednosti pokazale da je prethodno bio na <400,a u tom trenutku na 16,6 ,kada mi je bilo veoma lose. Od tada pa sve do sada imam skoro svaki dan temperaturu 37,2 ili 37,4 , a vrednosti Igm-a variraju izmedju 16 i 22. Pritom imam bolove sa leve strane stomaka ispod rebarnog luka, konstantno mi se sliva sekrecija iz nosa i imam suvi kasalj i zutu tackastu sekreciju (kao male loptice) nekada su mi otecene zlezde na vratu-samo kada mi opadne imunitet. Pre 4 meseca sam uradila rezultate stitne zlezde i TSH mi je bio povisen na 11,6, od tada sam pod terapijom (Euthyrox 25mgr, 1x dnevno), a vrednost sada 5,2. Sve vreme pijem i unosim prirodno vitamine, ne zamaram se previse, ali mene konkretno zanima da li postoji neka terapija kojom bih se skroz izlecila i neki vas dodatni savet? Unapred mnogo zahvalna. Ljiljana

    Odgovoreno: 11. 11. 2021.
    • EBV. ponekad posle akutne faze(infektuvna mononukleoza) ima i produženi tok i oporavak i može biti  okidač za razvoj autoimunskih bolesti, pa i Hashimoto tiroiditisa, sa hipotireozom, što če se terapijom koju uzimate,  regulisati i ništa dodatno vam nie neophodno. Ipak je potrebno malo detalnije ispitivanje u pravcu drugih autoimunih bolesti, ehosonografija predela vrata, detaljne laboratorijske analize-kontrolni pregledi kod imunologa i kod endokrinologa