Postovani. Imam 31 godinu i dobila sam boginje. Stariji sin je doneo iz vrtica. Takodje imam i bebu od dva meseca koja za sada ima samo 3 tackice. Ono sto mene interesuje su komplikacije kod odraslih, tacnije upalu pluca. Da li je nuzno da postoji suvi kasalj koji bi ukazivao na potencijalnu upalu ili ne? Od simptoma za sada imam povisenu temperaturu koja najvise je isla do 38 sa 4 i naravno osip. Temperaturu za sada uspesno spustam paracetamolom. Malo sam uplasena zbog komplikavije kod odraslih koji svi spominju. Unapred zahvalna Milena

    Odgovoreno: 11. 11. 2021.

Komentari na pitanje: #190800

    • Jos nesto me interesuje. Sa obzirom da je ospa izasla u bas velikom broju, bukvalno nema gde nema interesuje me da li tu aciklovir moze nesto pomoci. I da li ukoliko moze moze da se uzme sw obzirom da dojim bebu od 2 meseca. Jos jednom se zahfaljujem na odgovorima.