Dobro vece, pre 6 meseci bris je pokazao VI grupu sekreta, dobila sam je upotrebom panklava jer sam operisala umnjake pa sam pila, zalila sam se i na pojavu braon sekreta s vremena na vreme, imala sam kandidu koju sam uspesno izlecila, papa je 2 grupa , bakterije nisu pronadjene, seksualno sam aktivna 5 godina sa istim partnerom , i sem kanadide nisam imala nikakvih tegoba, ginekolog mi je rekla da je pojava braon sekreta od jajnika koji su mikrocisticni, da ciste puknu i da je to krv koja postane braon boje dok izadje, citala sam da i hladimija moze imati taj simptom pa me zanima zasto mi nije predlozeno da uradim i te testove, nije ni pomenula da to moze biti vidim da se oni posebno rade, da li je moguce da kolposkopijom ,papa testom i cervikalnim brisevima ne pokaze nikakve bakterije a ja mozda imam ili se tim testovima pronadje nesto pa posumnja i onda se odradi bris, cudno mi je da mi ginekolog nije predlozila? Svakako uskoro cu uraditi ali eto zelela sam samo da pitam da li je moguce da je navodno sve u redu na tim pregledima, a da mozda bolest postoji. Po prirodi sam hipohondricna pomalo, pa dok ne odem na pregled bila bih zahvalna za informacije. Partner nema nikakvih problema bolova , sekreta i slicno, takodje nemam nikakvih tegoba peckanja i sve ostale simptome, sekret mi je normalan sa tim sto nekada primetim tu braon boju recimo 2 puta mesecno. S postovanjem

    Odgovoreno: 10. 11. 2021.
    • Malo je verovtno da imate nku "skrivnu" infkciu. A Chlamydia genitourinarna infkcija se  lako da dokazati, li isključiti komrcijalno dostupnim PCR testom vaginalnog/cevikalnog brisa, a jednostavno se leči jednom dozom azitromicina od 1gram