Poštovani dr Jevtiću,molim Vas da mi Vi odgovorite jer ne znam kome ovde na stranici Stetoskopa bih pitanje postavila,to jest koje struke (kardiolog,katdiohirurg,itd)pa da ne pisem u prazno ,znam da će te mi Vi odgovoriti ,stručno kao i do sada .Stoga Vam se izvinjavam što stalno Vas mučim pitanjima!😊 Naime: lezala sam u bolnici 7 dana usled bolova u grudnom kosu ,loseg Ekg,Eho srca i loseg opsteg stanja sa sumnjom dr na infarkt usled nestabilne Angine Pektoris.Davate su mi injekcije u stomak i tablete za razredivanje krvi jer sam imala veliku gustinu krvi.Poslata sam na Kateterizaciju srca i iz bolnice naše odvetena bolnickim autom za Podgoricu ,kao i sve pacijente sto iz bolnice prevezu ,svesrdno i profesionalno.U Pg mi je odradena katetetizacija kroz ruku iza sake.Moralo je kroz obje jer kroz desnu nije miglo pa su uradili kroz lijevu,ali jedva jer sam previse mrsava ,tako su mi objasnili.Katetetizacijom ustanovljeno da nemam znacajnih stenoza na LM;LAD;CX;RCA ii propisata terapija sa dijagnozama: ANGINA PEKTORIS NON STABILIS,HIPERTENSIO ARTERIAS,CORONOGRAFIJA FACTA I ULKUS DUODENI CHRONIKUS. Terapija data (Conkord,Norvaks,Cardiopirin,Plaviks,Sortis ,Ksalol i Kontrolok.Terapiju pijem redovno ali me brine sto se nadimam mnogo,imam bolove u clancima nogu i nogama ,i sto mi ruke sve vise modre iza nadlanice de je uvoden kateter.Kateterizacija radena 22 oktobra ,ruke su mi jos modre.Da li je opasan ovaj bol zglobova nogu i od cega moze biti (od terapije,ubrizgavatog kontarsta zbog snimanja ili od injekcija davatih u stomak ? Kao i modrilo koje sve vise modri i zuti de je odradena kateterizacija?Inace pri ulasku u bolnicu i lezanja u nasoj bolnici nalazi jetrenih enzima su bili ok a po otpustu drugi dan podle kateterizacije jetreni enzimi AST 95; ALT 197 😦sto me i zabrinulo.Da li enzimi mogu toliko da se povecaju usled Kateterizacije srca jer uvihek do sad je sve bilo ok?!!! Hvala i ne zamjerite.Srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 08. 11. 2021.
    • modrice su posledica uboda posle kateterizacij, one postepno menjaju boju, postaju žute i konačno će nestati. Bolovi u zglobovima nemaju veze sa kteterizacijom, niti sa lekovima, koji su vam neophodni. Imate nestabilu anginu pktoris, ali možda i neki oblik reumatizma, posebno ako vas bolemali zglobovi šaka i ako otiču ti mali zglobovi