Dobar dan profesore, ovo pitanje nije iz vaše oblasti ali me zanima Vaše mišljenje. Da li je moguće da nalaz urino kulture bude negativan na bakterije a da u urinu ima bakterija(jer tog dana kada sam davao urin belih promena koje se nekad javljaju nije bilo). Primetio sam da prilikom mokrenja ne svaki put ali po nekad mlaz urina zna da bude onako beo kao da je gust. Ja sam onda dao urin na pregled i bio je uredan( osim gustine koja je bila povećana) Urolog mi je odradio ultra zvuk bubrega, pregled prostate, testisa i sve je to bilo uredno. U dijagnozi mi je napisao prostatitis akuta i dao da pijem Forceku rekao mi je u smislu prelezao si a da nisi primetio, međutim meni posle dva dana bude muka nzm da l je zbog tog leka ali toga ima u svojim neželjenim dejstvima, i ja onda prestanem da pijem lek, a na kontrolu ne mogu da odem sada trenutno zbog korone da bi mi promenio antibiotik. Mene zanima takođe profesore dali u knjiški ovako prostatitis akuta dovodi do promena u urinu jer onako bude gust beo a nekad skroz normalan mlaz, jer nemam temperaturu niti bolove, pa se plašim da nisu u pitanju neke bakterije koje posle mogu preći u krvotok itd a da se nisu mogle primetiti, pa bih molio za Vaš savet pre nego što odem kod urologa opet šta Vi mislite o ovome. Inače imam 21 god, napomenuo bi da krvna slika bila uredna. Pozdrav i hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 28. 10. 2021.
    • dobili ste dobar antibiotik za hronični bakterijski prostatitis,levofloksacin, koji može i za akutni, u dozi 500-750mg u jednoj dnevnoj dozi 10-14 dana.. A za   akutni prostatitis se kao terapija izbora preporučuje jedna doza ceftiaksona 250mg intramuskularno, + doksiciklin 100mg na 12h, tokom 10 dana. Mislim da svakako nemate bakterijemiju.