Poštovani doktore, da li je opasno ako temperatura 37.2 traje već deseti dan zaraze korona virusom? Pretpostavljam da nije upala pluća jer nemam otežano disanje, bolove u plućima. Imam samo povremeno kašalj.... Da li postoji mogućnost da imam neku bakteriju pa da je od toga ili je baš od korone? Doktor kaže da bi trebalo da je već prošla povišena temperatura. I posle koliko od prvih simptoma se moze uraditi analiza antitela? Hvala.

    Odgovoreno: 26. 10. 2021.
    • možda ipak imate pneuoniju, koja je posledica sistemskog zapaljenja uzrokovanog virusom, retko je u pitanju bakterijska superinfekcija. Posle oko 14 dana od početka infekcije, nema više virusa, a počinju da se stvaraju antitela, no nema posebnog kliničkog značaj u mernju koncentracije antitela