Postovani doktore Nestorovic, molio bih vas da mi odgovorite ako je moguce na moje pitanje. Tice se ivermektina, kako se koristi posto kod nas nema da se nadje u tabletama samo u bocicama od 50 i 100 ml. Moze li da se koristi preventivno i koja je doza koju treba uzeti u mililitrima? Koliko puta nedeljno se uzima? Unapred zahvalan, Marko Pejinovic.

    Odgovoreno: 20. 10. 2021.
    • nisam dr Nestorović, a kao profesir infektivnih bolesti8 dr JEvtović), mogu da vam  poručim da nema naučnih dokaza da je ivermectin od neke koristi, prevncija je pre svih drugih mera. vakcina i mere zaštite ( maska,pranje ruku)