Postovani Dr Jevtovicu,molim Vas za pomoc prilikom tumacenja nalaza na virusolosku obradu Antitijela (Elisa testom) i savjet. 1) ANTI CYTOMEGALOVIRUS : IgM - NEGATIVA; IgG - POZITIVAN 2)ANTI ADENOVIRUS :IgM - GRANICNA VRIJEDNOST ;IgG - POZITIVAN 3)ANTI COXSACKIE VIRUS :IgM -NEGATIVAN ;IgG GRANIČNA VRIJEDNOST. PROLJETOS U APRILU JE SVEMU OVOME IGM bio negativan a IGG je ostao isti. MOLIM VAS KAZITE MI :USLED ČEGA JE SADA IgM Adenovirusa granicni a ne negativan kao proljetos? Imunitet mi je opao po izjavi naseg interniste,a imam problem sa srcem zadnjih nekoliko mjeseci a ultra zvuk jos niko mi nihe odradio da vide sta je u pitanju.Na Kovid testirana mnogo puta Negativan test bio. Bolovi u grudima od kraja avgusta su bili mnogo jaki dok sam cekala tri puta testiranja na kovid za 7 dana razmaka.Njihova dijagnoza Angina Pektoris MOLIM VAS KAZITE MI STA TREBA DA ISPITAM ,SNIMIM ITD DA ME NE VRTE TAMO - AMO I KAZITE MI SLEDECE: DA LI OSOBA DA OVAKVIM NALAZIMA VIRUSOLOSKIM ,SLABIM IMUNIM SISTEMOM ,I BOLOM U GRUDIMA ( U SREDINI GRUDI NA VRHU ZELUDCA IZMEDU POCETKA KOSTIJU GRUDNOG KOSA) SMIJE DA PUTUJE AVIONOM ,TO JEST UOPSTE DA IDE NA DALJI PUT? Danas kada su mi dali ove ponovljene virusoliske nalaze rekli su mi da NE SMIJEM PUTOVATI ZBOG OPSTE SLABOSTI ,PADA IMUNITETA,I BOLA U GRUDIMA (jer sam ih pitala zbog putovanja mogu li krenuti jer mi se upokoijo brat rodeni u stranoj drzavi i htjela sam poci na sahranu).NIJE MI PREPORUCENO !NAPROTIV BILI SU PROTIV .PROPIDALI MI MOJU TERAPIJU INACE KOJU PIJEM ZA PRITISAK I SRCE (KONKORD ,PREXSANOR ) I DODALI MI FOLACIN I OMEGA 3 KAO I INJEKCIJE OHB ! Da se ustanovi sta mi je i snimi to du prevideli. DA LI POSTOJI MOGUCNOST DA JE KORONA IPAK BILA PRISUTNA U MOM ORGANIZMU A DA TESTOVI NE POKAZUJU? DAJTE MI SAVJET MOLIM VAS! SMIJEM LI PUTOVATI I KAKO DA POPRAVIM TAJ IMUNI SISTEM (kad ni snimanja nijesu izvrsena)samo se drze virusoloske obrade i mog opsteg zdravstvenog stanja koje je od januara polako sve je slabije iz nekog razloga. Sa dubokim postovanjem i hvala unaprijed

    Odgovoreno: 14. 10. 2021.
    • Vaši srološki testovi ne otkrivaki ništa posebno, imate pokazatelja ranije u životu stečnih inefekcija virusima, koje svi zdrvi ljudi imaju. Granična vrednost IgM antitela na adenovirus samo mogu da znače da su u fazi porsta, ili opadanja ( skorašnaj infekcija). Ne vidim na osnovu čega se smatra da vam je opao imunitet, takva dijagnoza ne postoji, osim ako se ne misli na neku od stečenih imunodeficijencija, što verovatno nemate. MIslim da ste premladi za anginu pektoris, iako ona može bitii bolest mlađih (faktori rizika su gojaznost, dijabetes melitus, arterijkska hipertenzija, pušenje, starija uzrsna dob). Na osnovu EKG nalaza, potom ehosonografije srca i možd testa opterećenja bi se došlo do prave dijagnoze. Ako su testovi na corona SARS2 virus specifična antitela negtivni, onda covid19 niste imali. Ne vidimd rzloge na ne smete da putujete avionom.