Poštovani doktore, U velikom sam strahu zbog hiv infekcije. Imao sam rizičan odnos i nakon desetak dana primjetio sam da mi je ždrelo crveno.Odradio sam nakon 50 dana abbott combi test ag/at u Konzilijumu a nakon 60 pcr kvalitativni isto u Konzilijumu. Oba su nereaktivna.Prije testova sam doručkovao masnu hranu. Odradio sam i vdrl i tpha na sifilis nakon 50 dana od odnosa i oni su negativni. Takodje brinem se za majku sa kojom živim zajedno da nije na neki način došla u kontakt sa mojom krvlju nakon brijanja iz razloga što je ona dobila herpes na usni. Poštovani doktore moja pitanja su: 1.Da li treba da ponovim test na hiv i kada se smatra konačnim? 2.Da li treba da ponovim test na sifilis i kada se smatra konačnim? 3.Da li se neko može zaraziti mimo polnog odnosa i u kojim slučajevima? 4.Da li masna hrana može uticati na negativan hiv test? Unaprijed zahvalan

    Odgovoreno: 11. 10. 2021.

Komentari na pitanje: #189328

    • Poštovani doktore, Hvala Vam na odgovoru,zamolio bih vas jos ako možete da mi odgovorite nakon kojeg perioda treba da uradim testove na hepatitis b i c i test na sifilis a da ne moram da ih ponavljam, ako bi bilo sve u redu. Unaprijed zahvalan Srdačan pozdrav