Postovani profesore Jevtovicu, pisali ste da je odredjivanje titra antitela na koksati tip B na Torlaku beznacajno, zasto? Hvala

    Odgovoreno: 11. 10. 2021.
    • Svi imamo ta antitela, posebno u IgG klasi, kao pokazatelj imunološke memorije, dok coxackie specifična IgM antitela ukazuju na skorašnju infekciju, koja je u najvećem broju slučajeva benigna, osim nekoliko teških kluničkih manifestaciaj, meningoencefalitus, mioperikarditis i "septično stanje kod novorođenčadi