Postovani profesore, imam IGG na sars cov 2, prelezao sam, nisam vakcinisan. Da li mogu opet dobiti infekciju? Da li virus mutira pa ga postojeca antitela ne prepoznaju? Hvala

    Odgovoreno: 08. 10. 2021.
    • svakako se vakcinišite, virus stalno mutira, antitela na jednu varijantu delimično brani i od drugih varijanti virusa, a vakcina uvek pomaže odbrani organizma.Reinfekcije su moguuće, ali klinička slika je blaga kod vakcinisanih