Poštovani, kako postupiti vezano za vakcinaciju protiv Covid-19 u slučaju da postoji istorija alergijskih reakcija na npr. ambroziju, a od lekova na analgetike? Da li da se primi Fajzer vakcina ili neka druga? Jel neophodno da se obavi u kontrolisanim uslovima?

    Odgovoreno: 04. 10. 2021.
    • nema unakrsne alergijske reaktivnosti između lekova,ambrozijei vakcina. Uvek je vakcinacija u kontrolisanim uslovma, po prijemu vakcini se ostaje u ambulanti oko polsa sata, za koje vreme bi se javila anafilatična reakcija, jedino opasna po život. Na bIlo koju vakcinu se ovo odnosi