Poštovani šaljem Vam lab.razulate iz Covid ambulante. Pozitivna sam na Covid. Nakon pregleda dobila sam odgovor da nastavim sa Pre Duo Mama vitaminskim kompleksom. Vakcinisana sam i revakcinisana Fajzer vakcinom. Trudnica sam 16.nedelja blizanačka trudnoća. Plašim se jer imam kašalj koji me intezivno tera da povraćam. Šta bi bilo najpametnije da koristim pored vitamina? Molim Vas za mišljenje.

    Odgovoreno: 29. 09. 2021.
    • Vitamini malo mogu da pomognu protiv virusa corona SARS2, a antivirusni lek favipiravir, koji može biti od koristi ako se započne sa prvim simptomima, nije registrovan za trudnice, a u prvom trimestru bi sve lekove trebalo izbegavati. Budući da ste vakcinisani, najvrovatni nećete imati težu kliničku sliku. covid19 Nema dokaza da ovaj virus  ima teratogena svojstva- mirno sačekajte da ozdravite, spontano. Nema pouzdbih lekova protiv suvog kašlja na našem tržištu( pouzdan je kodin,koji je opijat, te ni on nije zgodan za trudnice, čak i da ga ima na raspolaganju.