Postovani, moje pitanje je za dr Jevtovica. U feb 2020 godine kod muza i mene je nadjen cmv virus. Muz je bio u bolnici a ja sam saznala da sam bila pozitivna tek tad je on smesten u bolnicu. On je imak uvecanu jetru, nije imao ukus i miris, nije imao snage, noci je imao temp. Posle 21 dan na inf klinici, puatili su ga kuci. Svako dva meseca pratimo stanje cmv virusa kod njega. U julu 2021 je bio na samoj granici da se reaktivira, sad u sep je reaktiviran. Ja sam celo vreme imala reaktiviran virus. Nas zanima uticaj ovog virus na plod jer bi zeleli jos jedno dete.. U nasravku vam saljem rezultat viruaa kod njega i mene sad u seprt zadnji nalaz.. Suprug cmv igG 653. 3 IgM 0.7

    A kod mene igG 579.3 IgM 0.48

    Odgovoreno: 27. 09. 2021.
    • Nema nikakvih dokaza o  reaktiviranju, a IgG antitela iamuju skoro svi zdravi ljudi, a IgM CMV specifična jesu znak skorašnje aktivnosti virusa; a  vaša su jeddva preko nule. CMV može da ošteti plod,ako je u prvom trimestru CMVDNK(PCR metodom) pozitivan, alii u kasno trusnoć mož biti opsan za novorođenče. Jedino je dobro što postoji antivirusni lek za CMV kada zatreba, Inače aktivnost virusa se jdino može sigurno proceniti PCR testom ( zlatni standard)