Postovani doktore, Da li biste mogli da napisete preventivnu terapiju za koronu. Kao i kucno lecenje ukoliko se zarazimo? Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 24. 09. 2021.
    • Ne postoji preventivna terapija, samo vakcinacija. A ificirani bi trebalo što pre da dobiju neko od monoklonskih antitela (Bamlanivimab plus etesevimab, što je možda dostupno samo u bolnicama i veoma skupo), ili favipiravir tbl-antivirusni lek koji može biti od koristi samo kod početnih blažoh oblika bolesti u cilju sprečavanja progresije bolesti u tešku