Postovani suprug i ja se spremamo na vantelesnu oplodnju u sklopu analiza na hepatitise kod njega je nadjeno da ima hbs ag 2,04 ,kod mene je to negativno ali hbs at je 0,1 moje pitanje je da li je moguce raditi vto sa tim nalazima i ako nije da li se to leci hvala unapred

    Odgovoreno: 24. 09. 2021.
    • Vaš suprug bi morao da uradi i dodatne analize, kao npr HBV DNK(PCR), potom antiHBc IgM i IgG antitela, potom krvnu sliku i biohemijske analize, pre svega aktivnost serumskih transaminaza(ALT,AST), budući da postoji sumnja na hronični B hepatitis. Titar vaših anti-HBs antitela je nizak i zato bi trebalo da uradite anti HBc IgG antitela, pa ako su negativna, onda bi trebalo da se vakcinišete ptotiv B  hepatitisa. Tek onda VTO. Hronični B hepatitis se uspešno leči u današnje vreme antivirusnim lekovima, iako se ne može potpuno izlečiti.